Dünyadaki en değerli köpek ırklarından bazılarını sizler için listeledik aşağıdaki yazımızdan okuyabilirsiniz;

1: Landseer Irkı

Adını İngiliz ressam Sir Edwin Henry Landseer’den sonra almıştır. Landseer köpek ırkı genellik ile Avrupa bölgesindeki ülkelerde daha sık görülmektedir. Landseer ırkı köpek sakin, sevgi dolu, cömert, ve  aynı zamanda zeki bir köpek ırkıdır. Asilliği, sakinliği, sadık ve tatlı bir köpek olduğundan dolayı beslemek için tamamen doğru bir köpektir. Aynı zamanda büyük siyah ve beyaz landseer köpekleri, olağanüstü yüzme yetenekleriylede biliniyorlar.

LANDSEER

2: Rottweiler Irkı

Genellik ile askeri ya da polis köpeği olarak bilinirler. Bu ırk köpeklerin güçlü ve iri bir vücut yapıları vardır dikkat edilmez ise 130 kiloya kadar büyüyebilirler.
Rottweiler köpek ırkı ev için ideal bir bekçi köpeğidir. Dikkatli beslediğiniz taktirde olukça atletik dururlar ve güçlü kasları ile kendilerini belli ederler.
Çeneleri oldukça iyi gelişmiştir, ve gözleri koyu renklidir. Sakin, itaatkar, cesur ve eğitilmeye uygundurlar. Sadece sahipleri ve aileleri tehlike altındaysa hırçınlaşırlar.

ROTTWEILER

3: Kerry Mavi Terrier Irkı

Yonca ile birlikte irlanda’nın sembolu olmuş bir köpek ırkıdır.İrlandalı Mavi Terrier olarak da bilinen bu köpek ırkı koyu mavi tonlara sahiptir. Son derece enerjik ve aile üyeleri ile iyi anlaşsalar bile, diğer köpeklerle iyi geçinmek için biraz fazladan eğitime ihtiyaç duymaktadırlar. Eğitilmeye müsait ancak hırçın köpeklerdir. Aile üyeleri ile iyi dostluk kursalar bile, yinede inatçı ve sinirli karaktere sahip bir köpek ırkı olduğu unutulmamalıdır.


KERRY TERRIER

4: Cane Corso Irkı

Bu köpekler kuvvetli ve belirgin kas yapısı itibari ile aşırı gelişmiş bir boğa gibi görünmektedirler ve bu ırk köpekler kuvvetli, çevik ve dayanıklı olarak tarif edilirler. Oldukça kolay eğitilebilir oldukları onların değerli olmasına yetecek nedenlerden biridir. Cane Corso ırkı hareketli, istekli, dikkatli ve koruyucudur. Bu ırk köpekler, çocuklar ile harika anlaşırlar. Sahiplerine karşı’da uysal ve sevecenlerdir. Dışarıdan gelen herhangi bir problem harici durumlarda kibardırlar. Ayrıca çok sadık, içten ve ev ortamında sessiz köpeklerdir.

CANE CORSO

5: Saint Bernard

Aziz bernard ırkı çok fazla şişman olması ile ünlüdür, bazen 250 kilodan fazla olacak şekilde büyüyebilirler. Evde beslemek pekte kolay değildir.Titizliğe pek önem vermeyen köpeklerdir özellikle bahçeli evlerde tek başınlarına çok uzun süreli bırakılmamalıdır, çünkü dışarının bütün toprağını, çamurunu ve pisliğini eve taşırlar. Ama yinede bunlar sizin için sorun teşkil etmiyor ise tercih edebilirsiniz çünkü oldukça sakin, iyi huylu,hareket etmeyi pek sevmeyen, itaatkar, sakin, sabırlı ve sevecen bir ırktır. ayrıca çocuklarınız ile gayet güzel anlaşabilirler oyunculuk özelleği çok yüksek bir ırktır. Bu ırkta dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır öncelikle yaşadığınız iklimin soğuk ve bahçeli bir eve sahip olmalısınız çünkü Soğuk iklim canlısıdır. Sıcak iklimler ve apartman dairelerinde bu ırkın bakımı ve eğitimi oldukça güçtür.

SAINT BERNARD


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz