Büyük olan daha mı iyidir… Büyük bir kedicik istiyorsanız, en büyük 5 kedi cinsinin listesine göz atın.

1. Norveç orman kedisi

En büyük kedi ırkları listemizdeki 1.sırada norveç orman kedisi bulunmakta Norveç kedileri yavaş büyüdükleri için tam boyuta ulaşmaları beş yıl alabilir. Büyüdükten sonra, bu büyük kedi yavruları 20 kilodan daha ağır olabilir.

Norveç orman kedisi

2. Maine Coon


Maine coon bu listemize giren muhtemelen, en büyük evcil kedi cinslerinden ve en bilinenlerinden biri, sağlıklı bir Maine Coon, ortalama olarak 18 kilograma kadar kilo çıkabilir, ancak bazıları 20 kilogramdan daha’da ağır olduğu gözlenmiştir. Ayrıca, bu kedi yavruları vücutlarının uzunluğu ilede bilinir. Bu kaslı, arkadaş canlısı kediler aynı zamanda insanların etrafında olmayı da severler ve zekalarıyla tanınırlar.

Maine coon

3.Ragdoll


Bir diğer popüler geniş bir cins ragdoll bu kedicikleri kollarınızda taşımak isteyebilirsiniz, sevimli hallerinden dolayı ve kolay evcil oldukları için insanlar ile çok iyi anlaşırlar. Ama siz yinede bu sevimli dostunuzu taşımadan kol kaslarınızı güçlendirmenizi tavsiye ederiz çünkü ağır kedileri tutmak bir süre sonra kollarınız için yorucu olmaya başlayacaktır, ortamala 10 ila 20 kilo ağırlığında olabilirler.

Ragdoll

4. Sibirya kedisi

Sibirya kedileri kişilikleri ve boyutlarıyla bilinir. Bu tatlı kediler, bu listedeki diğer pek çok büyük ırk gibi, insanlarla kucaklaşmanın tadını çıkarırlar ve aynı zamanda akıllı ve eğlencelidirler. Bu kedigiller 25 kilogram ağırlığında olabilir.

Sibirya kedisi

5.Rafamuffin

Yine bir başka popüler büyük cins rafamuffin’dir. Bu sevimli kediler sakin bir kişiliğe sahip kedilerdir, çok iyi evcil hayvanlardır. Aynı zamanda zeki ve eğlenceyi severler ve insanların yanında olmayı tercih ederler. Bu kedilerden biri kucağınıza yattığında, 20 kilo kadar ulaştıkları için gerçekten kucağınızda hissedeceksiniz.

Sibirya kedisi


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here