En iyi kuş yemleri yüksek yağ ve protein içeriği nedeniyle, besleme istasyonunuzda yemek kurtları sunmak birçok köy kuşu için sağlıklı bir tedavi yöntemidir.

Yemek kurtları hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var. İlk önce, iki farklı şekilde satın alınır

1: Yemek kurtları

Canlı :

Yaşayan yemek kurtlarını kullanmak, göründüğü kadar basit değildir. Bunlar sümüklü değildir veya kir tutmazlar. Canlı olan yemek kurtlarını satın aldığınızda, genellikle küçük, plastik bir kap içinde gelirler ve buzdolabında tutulurlar, burada uykuda kalırlar ve birkaç ay hayatta kalabilirler!

Beslenme Bilgisi :% 22 yağ,% 18 protein,% 2.5 karbonhidrat

Kurutulmuş:

Kurutulmuş kurtçuklar satın almak, canlı kurtçukları buzdolabınızda tutmaktan daha daha kolaydır!

Beslenme Bilgisi :% 32 yağ,% 49 protein,% 6.9 karbonhidrat

Kuşlar canlı yemek solucanlarını yemeyi tercih edeceklerdir ve ilk başta kurutulmuş solucanları bile reddedebilirler. Bu durumda, kuşları yetiştirmek için her iki türü de birleştirmeniz gerekebilir.

Yemek kurtlarına gelen kuşlar : Mavi kuşlar, bülbül böcekleri, sıvacı kuşları, baştankara, yaban kuşu ve sığırcık kuşları.

Yemek kurtlarını kullanmak, mavi kuşları bahçenize çekmenin popüler bir yoludur çünkü bu pamukçuklar öncelikle böcekleri yerler.

2:Mısır

Beslenme Bilgisi :% 5 yağ,% 9 protein,% 74 karbonhidrat

Mağazada mısır satın aldığınızda, aşağıdaki iki farklı şekilde sunulduğunu göreceksiniz:

A: Bütün Çekirdek Mısır

Bütün çekirdek mısır, diğer kuş tohumu ve yiyecek türlerine kıyasla satın almak için ucuzdur.

Ancak pek çok kuş bütün bir çekirdeği yiyemez. Jays, kargalar, kuzgunlar, çakıllar ve ördekler gibi daha büyük kuşlar ile sınırlı olacak .

Ayrıca sincap, rakun, opossum, kokarca ve tavşan gibi beslenme istasyonumu ziyaret eden memelileri beslemekten de zevk alan hayvan severler. Bütün mısırı, bu ilginç hayvanları çekmek için kullanabilirler.

B:Çatlak Mısır

Çatlak mısır sadece kesilmiş olan bütün çekirdek mısırdır. Ucuz fiyatı nedeniyle kuş tohumlarında yaygın olarak kullanılır.

Ana kuş besleme istasyonunuzda düzenli olarak çatlak mısır kullanmayın çünkü çatlak mısırın Serçeler arasında oldukça popüler olduğunu belirlenmiştir! Kırılmış mısır satın aldığımda, genellikle Ev Serçelerini uzaklaştırmak için birincil besleyicilerimden ayrı bir kuş besleyiciyi doldurmak gerekiyor.

Çatlak mısırları gelen kuşlar : Jays, juncos, serçeler, kasabalar, sığırcık kuşları, cowbirds, magpies, kuzgunlar, kargalar, güvercinler, grackles, kara kuşlar ve bıldırcın.

3:Suet

Saf süet, böbrek ve sığır eti ve koyun bel çevresinde sert yağdır. Yabani kuşlar için olağanüstü bir enerji kaynağı sağlar ve özellikle kışın önemli olan gerekli yağları sağlar. Neyse ki, kuş yemi üreticileri arka bahçemizde süet yemeyi son derece elverişli hale getirdiler. Hazır ambalajlı süet karışımları son derece popülerdir ve çeşitli mağazalarda ve çevrimiçi olarak bulanabilir.

Mevcut süet harmanları sadece süet içermez, fakat çeşitli fındık, tohum, mısır, tahıl veya meyve içerir. Seçtiğiniz süet karışımının türü, hangi kuşları çekmeye çalıştığınıza bağlı olabilir.

Çok çeşitli kuşlar süetten beslenir, ancak en çok çekilen kuşlar ağaçkakan, sıvacı kuşları ve bülbüllerdir.

4: Şeker Suyu (Nektar)

Ev yapımı bir şeker suyu çözeltisi oluşturmak, kuşların çiçeklerde bulduğu nektarı taklit eder. Neyse ki, bir nektar çözümü yapmak kolaydır; sadece 1 ölçü sofra şekeri ile 4 ölçü suyunu karıştırın, ve bahçenizde bir köşeye kayabilirsiniz.

Sinek kuşları ve orioles!

Bu kuşların her ikisi de genellikle şeker çözeltileriyle beslenmek için nektar besleyicilerini ziyaret eder. Nektar, doğal diyetlerini güzel bir şekilde tamamlar ve aktif yaşam tarzları için onlara enerji sağlar.

Ve benim görüşüme göre, birkaç kuş arka bahçenizde görmek için heyecan verici, ağaçların etrafında zıplayan ya da parlak turuncu bir oriole izleyen küçük bir sinek kuşu kadar

Beslenme Bilgisi: % 0 yağ,% 0 protein,% 20 karbonhidrat

Sinek kuşlarının ve orioles sinekler, diş etleri, örümcekler, yaprak bitleri, tırtıllar ve meyve gibi diğer besin kaynaklarından ek besin alır. Nektar sadece bir enerji kaynağıdır, bu nedenle nektardaki besin eksikliğinden endişelenmeyin.

5: Meyve

Besleyicilerinize meyve sunmak, birçok kuş için sağlıklı bir atıştırmalık sağlar ve arka bahçenizi düzenli olarak ziyaret etmeyen türleri çekmek için harika bir yoldur.

Mutfağınızdan taze meyve, kurutulmuş meyve veya jöle kullanabilirsiniz.

Taze meyve:

Evinizin etrafındaki herhangi bir şeyi deneyebilirsiniz – muz, üzüm, elma, çilek vb. Portakallar bahçelerde çekmek için harikadır! Tavsiyemiz meyveyi küçük parçalar halinde dilimlemek ve bir tepsi besleyiciye küçük miktarlarda koymak. Yaz aylarında meyve hızla bozulabilir ve arıları çekebilir! Dışarıda daha serin olduğunda kullanmak en iyisidir.

Kurutulmuş meyve:

Kurutulmuş meyvelerin kullanımı daha kolaydır çünkü saklamak daha kolaydır. Kuru üzüm, kızılcık ve kuş üzümü popüler seçeneklerdir. Robins, bal mumu kanatları, mavi kuşlar ve alaycı kuşlar kurutulmuş meyvelerinizi çekici bulmalıdır!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz