Köpeğinizin Tuvaletten Su İçmesini Nasıl Önlersiniz?

0
336

Köpeğinizin Bu Kötü Alışkanlıktan Kurtulmasını İster Misiniz?

Çoğu köpek sahibi zamanın bir noktasında köpeklerin tuvaletten su içtiğini farketmiştir. Bu davranış hem komik hem kafa karıştırıcı hem de sağlıksız olabilir. Bu yazıda köpeğinizin tuvaletten içmesini durdurmaya yardımcı olacak bazı ipuçlarını öğreneceksiniz.

Köpekler Tuvaletlerden Neden Su İçerler

Bu sorunun cevabı aslında oldukça basit, köpeğiniz tatlı su istiyor, bu suyu da doğal olarak sürekli yenilenen tuvalet suyunda buluyor. Köpek için tuvalet sularının “taze” olarak adlandırılamayacağını fark etmiş olsanız da, basitçe serin ve kullanışlı bir hidratasyon kaynağıdır. Bir süre sonra köpeğinizin kasesindeki su durgunlaşır ve ısınır böylece tuvaletteki su daha çekici olabilir. Köpeğinizin kasedeki suyu zaten bitirmiş olması ve susadığı için başka bir su kaynağı bulmak için banyoya yönelmesi olasıdır.

 Tuvaletten su içen köpeklerle ilgili akla gelen en önemli soru, bu durumun onlar için gerçekten kötü olup olmadığıdır. Köpeğinizin tuvaletten su içmesine izin vermenin oldukça riskli sonuçları olabilir. Birincisi, köpeğinizde gastrointestinal sorunlara neden olabilecek zararlı bakterilerin bulaşma potansiyeli. Bir diğer risk ve belki de daha önemli olanı, klozetin içinde köpeğinize zararlı olabilecek temizlik ürünleri olma ihtimalidir. Tuvalet suyundaki kimyasal temizlik ürünlerinin vücuda alımını ciddi sağlık sonuçları doğurabilir.

İşte Bu Davranışı Durdurmak İçin İpuçları

Neyse ki köpeğinizin tuvaletten içmesini önlemek için birkaç kolay yol var. İşte bu alışkanlığı azaltmak için önerilerimiz:

 Tuvalet Kapağını Kapatın: Köpeğinizin tuvaletten su içmesini bıraktırmanın en kolay yolu, ona erişebilmesini engellemektir. Tuvalet kapağını kapatarak basit bir önlem alabilirsiniz.

 Banyo Kapısını Kapalı Tutun: Tuvalete girişi engellemenin bir başka basit yöntemi, banyo kapınızı kapalı tutmaktır. Bu metodu etkin bir şekilde kullanmak için, tüm aile bireylerine kapıyı kapalı tutmalarını hatırlatmayı ve evinize gelen misafirlere söylemeyi unutmayın.

 Tuvalet-Kapak Kilitlerini Kullanın: Bir çocuğa yaptığınız gibi, köpeğinizin tuvaletin içine girmesini önlemek için tuvalet kapağına kilit takabilirsiniz. Bu kilitleri bir milyoncularda veya  yapı marketlerinde bulabilirsiniz. Bunlar genellikle ucuz ve kurulumu kolaydır.

 Köpeğinizin Suyunu Taze Tutun: Günde birkaç kez köpeğinizin suyunu boşaltıp doldurarak ya da sizin için iş görecek seçkin petshoplarda satılan otomatik su haznesi kullanarak yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here